Numerologia 1

W numerologii 1 jest symbolem stworzenia. Jedynki są zawsze gotowe do działania. Niepowstrzymanie prą naprzód. Zawsze pierwsze. Mocnymi stronami ich charakteru są odwaga, ciekawość, kreatywność i koncentracja.

LICZBA 1 Jeden

Domena – Ego, „Ja”

Znaczenie – Afirmacja siebie

Zadanie – Rozwój indywidualny

Kolor – złoty, żółty

Planeta – Słońce, ale niektórzy przypisują jej również Marsa

Słowo klucz – Stań się

Co numerologia mówi o 1 Jedynce

Nigdy nie oglądają się na boki. To urodzeni pionierzy, przywódcy. Często są pedantyczni i mają skłonność do perfekcjonizmu.
Zawsze chcą być pierwsze. Dlatego ich kojarzą się z początkiem, akcją, spełnieniem i realizacją.
Są wielkimi indywidualistami. Są często spontaniczne, impulsywne, prostolinijne i szlachetne. Kreatywność jest ich mocną stroną. Wśród jedynek poza przywódcami i pionierami znajdziesz również wynalazców, twórców nowych prądów i aktorów. Jedynki lubią być na świeczniku.

Jednakże nie zapominajmy, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Częstymi wadami jedynek jest egocentryzm, egoizm, brak dyplomacji. Tolerancja nie jest też najmocniejszą ich stroną. Jeśli nie są zrównoważone innymi liczbami mogą być chciwe, pyszne i nie przebierać w środkach do realizacji celów.

Kiedy myśli się o jedynce, warto pamiętać, że może ona oznaczać bycie pierwszym, zdobycie pierwszego miejsca lub bycie samotnym. Wszystko zależy co wykorzystamy z tego co przynosi nam liczba 1- twórczość, czy egoizm, bycie liderem, czy tyranem.

W partnerstwie 1 jest trudna…niezależna, chodząca własnymi drogami i mająca często z tolerancją na bakier. Jednocześnie potrafi być bardzo lojalna i oddana.
Dobrze będzie dogadywać się z łagodnymi ludźmi, więc 2 i 6 są dla niej najlepszymi partnerami.
Z trójkami i czwórkami może stworzyć satysfakcjonujący związek, jeśli jedynka zadba o ich poczucie bezpieczeństwa, a one ograniczą swoją zaborczość
Piątki i siódemki to już wyzwanie dla jedynek. Są tak samo jak ona niezależne i mają swoje postrzeganie świata oraz ciężko im się ugiąć. Jeśli jednak popracują nad wzajemnym zrozumieniem możliwe będzie stworzenie bardzo satysfakcjonującego związku, który będzie mobilizował do rozwoju obydwie strony.
Jednakże zbudowanie związku z innymi jedynkami, ósemkami i dziewiątkami będzie wyzwaniem na miarę Mont Everestu. Będzie to walka niezależnych, dominujących osobowości, z których każda ma kłopoty z zawieraniem kompromisu.

W finansach jedynki potrafią zarabiać, jednakże mają kłopot z utrzymaniem gotówki. Mają skłonność do podejmowania ryzyka. Krótko mówiąc pasuje do nich powiedzenie „Łatwo przyszło, łatwo poszło”.

Najważniejsze dla Jedynki są:
Wewnętrzne standardy, czyli jej własny kodeks honorowy
Potrzeba postępowania w sposób, jaki ona uznaje za prawidłowy
Przekonanie o własnej wyższości
Ambicja – konieczność bycia najlepszym w tym co się robi
Wrażliwość na krytykę.

“1” może lepiej się rozwijać, gdy:
Przestanie popadać w przymus działania.
Zacznie być bardziej elastyczna, jeśli chodzi o kodeks honorowy – świat nie jest biało-czarny, są inne kolory.
Sprawdzając jaki jest stan rzeczywisty, a nie tylko jak ona uważa, że jest.
Ucząc się kompromisu i tolerancji.
Ucząc się słuchania i analizy czyichś racji.

W „Słowniku symboli” Kopalińskiego dowiadujemy się, że

JEDNOŚĆ jest symbolem absolutu, całkowitości, Wszechświata, nieskończoności, centrum świata i bytu, twórczej prasiły, Siły Najwyższej, (najwyższego) bóstwa, mistycznego ośrodka ducha, promieniowania, światła, objawienia, niezróżnicowanych prapoczątków, istnienia, stworzenia, syntezy, zasady aktywnej. Z której rozbicia powstaje mnogość, jedności duchowej, indywidualności, oryginalności, osamotnienia, ukrytej inteligencji, energii, śmiałości, niepodzielnej jedności. Cyfra 1 symbolizuje menhir, człowieka wyprostowanego, stojącego w pozycji wyróżniającej spośród innych stworzeń, męskość, ityfallusa, s\pałeczkę, buławę, człowieka czynnego i twórczego.

Izabela Gruchalska

Dodaj komentarz